top of page

4. srpna 2022

Hlavní program

Popel a pálenka

DS Vojan, Libice nad Cidlinou

Bengt Ahlfors

Jinak se na to dívá svérázná vdova plná života, jinak to vidí mnohokrát rozvedená dcera, nezaměstnaný syn či jeho bývalá manželka. Přestože jde o příběh plný černého humoru, nechybí v něm životní optimismus a láska, která kvete v každém věku.

O divadle
Od r. 1883 patřilo do společenského života Libice n. C. i ochotnické divadlo. Koncem padesátých let 20. století se z obce zcela vytratilo. K obnovení došlo na podzim r. 1968, kdy vznikl současný DS Vojan. Hranice svého působení brzy rozšířil na celou ČR, a dokonce i za její hranice. K úspěchům Vojanu patří opakovaná účast na významných divadelních přehlídkách a festivalech, jako jsou Hronov, Vysoké n. J., Třebíč, Rakovník, Znojmo, Volyně. Nelze zapomenout na zájezdy ke krajanům v Chorvatsku, ve Vídni a na účast na mezinárodním festivalu v belgickém Marche en Famenne. V současné době má na repertoáru šest inscenací. Jednu pohádku pro děti a pět inscenací pro dospělé.

Premiéra 17. listopadu 2021
vojanlibice.cz

Překlad: František Fröhlich
Režie a scéna: Jaroslav Vondruška
Kostýmy: Olga Grunclová, Helena Vondrušková
Výběr hudby: Martin Prášil
Světla a zvuk: Aleš Jiroudek, Martin Prášil, Jaromír Rezek, Jakub Starý
Text sleduje: Jana Čejková/ Alena Bártová

Hrají: Marcela Hlávková / Nataša Doležalová (Kirsti Lindholmová, pomocnice v domácnosti), Helena Vondrušková (Věra Malmgrenová, vdova po plukovníkovi), Petra Soukupová / Eva Malá (Ester Mikelsonová, mnohokrát rozvedená dáma), František Černý (Robert Malmgren, nezaměstnaný architekt), Michaela Jílková (Annika Malmgrenová, matka mnoha potomků), Jaroslav Vondruška (Viggo Barkman, pán z minulosti), Tomáš Čivrný / Jan Martínek (FredrikLöfvegren, psychiatr a slalomář).

Doporučení z Divadelního pikniku Volyně, celostátní přehlídky amatérského a činoherního hudebního divadla.

#43#

bottom of page