top of page

31. července 2022

Doprovodný program

Folklorní soubor Hořeňák

Taneční a hudební vystoupení.

Soubor se účastnil mnoha mezinárodních folklorních festivalů téměř po celé Evropě, v Jižní a Severní Americe, Kanadě a v Asii – Turecku a Jižní Korei. Vystupoval a natáčel pro televizi i rozhlas. Hořeňák se účastnil zápisu do Guinessovy knihy rekordů, kdy 20 minut na jednom místě v německém Altenburgu tančilo 3 700 tanečníků z různých států na danou choreografii. Soubor HOŘEŇÁK za dlouhá léta svého působení, a to jak uměleckého, tak i kulturního, vytvořil osobitý hudební, taneční i slovesný repertoár, který ve svých hlavních rysech vychází z romantických historických vrstev folkloru v Podkrkonoší. Ve svých vystoupení zachycujeme život na vesnici, práci na poli i různá řemesla charakteristická pro náš region – tkalci, ševci, mlynáři, kováři, atd.
Soubor svým temperamentním zpracování lidových tradic přináší radost, veselost a nenásilnou formou představuje historii své země, svého kraje.
Od roku 1975 do roku 2022 je soubor organizátorem mezinárodního festivalu Pod Zvičinou v Lázních Bělohradě, které se každoročně konají v polovině června.

Předsedkyně spolku: Zdeňka Rychterová
Vedoucí souboru: Milan Rychtera
Vedoucí muziky: manželé Veronika a Tomáš Klímovy

#0#

bottom of page