top of page

3. srpna 2022

Hlavní program

Blok z Mladé scény

PolaroID Brno
ZUŠ B. Jeremiáše České Budějovice

Blok se skládá ze dvou představení a hraje se s přestávkou

PolaroID Brno
Maria M.
Nominace z Mladé scény - celostátní přehlídky studentských divadelních souborů

Maria Montessori, podle newyorských Timesů nejpozoruhodnější žena 1. poloviny 20. století. Žena, která revolučním způsobem změnila vzdělávání dětí.
Autorské dokumentární divadlo. O Marii, o školství, o nás.

O divadle
Studio PolaroID najdete v Divadle Polárka. Jsme z Brna. Při tvorbě inscenací se inspirujeme vlastními zážitky, tím, co nás pálí a zajímá. Máme chuť hrát, máme rádi divadlo a sebe navzájem. A to je hlavní!

Scénář a režie: Marie Bravencová, Iveta Kocifajová
Osoby a obsazení: Barbora Beránková, Mikoláš Foret, Tereza Marečková, Adam Milka, Vendula Klímová, Thea Votavová, Vendula Zelinková


ZUŠ B. JEREMIÁŠE
Hawklinská nestvůra
Doporučení z Mladé scény -celostátní přehlídky studentských divadelních souborů

Co může být horšího než Havaj...
U autora, jako je Richard Brautigan je možné vše. Jak se s předlohou popasují náctiletí studenti milující westernový brak, absurdní humor, jinakost, notnou míru střelenosti a naprosto nespoutanou fantazii?
Představení vzniklo na motivy bizarního, mistrně napsaného gotického westernu odehrávajícího se roku 1902 ve východní části Oregonu, který začíná ve chvíli, kdy patnáctiletá indiánská dívka omylem vstoupí do nesprávného nevěstince a hledá ty správné muže, aby zabili příšeru, která žije v ledovcových jeskyních ukrytých pod domem slečny Hawklinové. A jimi profesionální zabijáci Greer s Cameronem, který si pořád něco počítá, rozhodně jsou.

O divadle
Soubor Literárně dramatického oboru Lenky Šestákové funguje pod ZUŠ B. Jeremiáše a úzce spolupracuje se Studentským univerzitním divadlem SUD v Českých Budějovicích. Na svém kontě má několik úspěšných představení /např. Smrt klepe na dveře či Lexikon teenagera/. Jejich hlavní předností jsou improvizované útvary a schopnost vlastní autorské tvorby. Někteří mají za sebou již zkušenosti ze spolupráce s profesionálním Jihočeským divadlem v Českých Budějovicích. Soubor účinkoval i v zahraničí, ve francouzském Hericourt.

#52#

bottom of page