top of page

2. srpna 2022

Doprovodný program

Pověsti pro štěstí

Divadlo RADAR / Bylo, nebylo

Luděk Horký

Nejen o tom, jak Čechy dostaly své jméno… Ke slovu přijdou pověsti O praotci Čechovi, O Krokovi a jeho dcerách, O Libuši a Přemyslovi, O Ctiradovi a Šárce a O Křesomyslu a Horymírovi. Dále kytara, zpěv a sami diváci… Bláznivé divadelní výlety do doby, kdy pražská kotlina oplývala mlékem a strdím, kdy bylo běda mužům, kterým vládla žena, kdy byl nejslavnějším kulturistou Bivoj, nejlepším jezdcem Horymír a oblíbeným domácím mazlíčkem kůň Šemík…

O divadle
Divadelní projekt Bylo nebylo je volným uskupením bývalých a současných pedagogů Dětského dramatického souboru Divadla Radar, zabývajících se autorským divadlem pro děti.
Divadlo Radar má více než 250 členů od čtyřletých dětí po čtyřicátníky. Projektová skupina Bylo nebylo je jeho autonomní součástí.
Divadlo Radar se skládá z celé řady menších souborů a dramatických kroužků, které se vzájemně znají a průběžně protínají. Soubor Bylo nebylo má kromě Pověstí pro štěstí (úspěšně reprezentovaly Hlavní město prahu na Jiráskově Hronově na Jiráskově Hronově 2006) na repertoáru také Pohádky do kapsy (úspěšně reprezentovaly Hlavní město prahu na Jiráskově Hronově 2010) a v době pandemie připravil pro dětské diváky v obnovené premiéře interaktivní online verzi své nejstarší inscenace, Pohádek košíku. Skupina úzce spolupracuje s Divadelním souborem Horbeso, z.s. Společně máme na repertoáru kromě výše uvedených her pro děti ještě inscenaci rodinné muzikálové adaptace populárního filmu Adéla ještě nevečeřela, vrcholné drama A. P. Čechova Racek nebo divadelní adaptaci Ostře sledovaných vlaků Bohumila Hrabala.
Internetové stránky Divadla Radar najdete na adrese https://divadloradar.cz

scénář, režie: Luděk Horký
hudba, choreografie: Martin Písařík
scénografie, program: Kateřina Baranowska
obsazení:
Běla Bílková, Lucie Valenová, Lenka Zahradnická, Martin Holzknecht, Vojtěch Chalupa

#0#

bottom of page