top of page

1. srpna 2022

Hlavní program

Blok Tanec, tanec… na JH 2022

SMLS ZŠ A ZUŠ Karlovy Vary
TO ZUŠ J. Kociana Ústí nad Orlicí
ZUŠ Hronov
Flash Dance Company, TJ Sokol Jaroměř
ZUŠ Pardubice-Polabiny
Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou

Blok se hraje s přestávkou

DISTANCE TANCE
SMLS ZŠ A ZUŠ Karlovy Vary

Hudba: Michael Gordon
Choreografie: Pavla Šemberová a tanečnice
Nominace z roku 2021, oceněna za kvalitní zpracování aktuálního tématu a dobré propojení divadelní, taneční a verbální složky pohybového divadla.

A nastoupila distanční výuka. Umíte si představit, co je to distanční výuka? Distanční výuka tance? Blbost, blbost, blbost, blbost!
Tanečnice, které začínaly jako 6leté v DDM u Nadi Kohoutové v souboru MLSÍK, se s přibývajícím věkem propracovaly přes MLS do souboru SMLS. Dnes s nimi pracuje Pavla Šemberová.


SCHOVÁNI?
TO ZUŠ J. Kociana Ústí nad Orlicí

Hudba: Birdy
Choreografie: Viola Honzová
Nominace z roku 2021, oceněna za celkovou vyváženost všech jevištních složek.

Choreografie má ztvárňovat strojovost a monotónnost davu, z kterého se nelze plně vymanit. Každý si však i nadále žije svým životem.
Skupina navštěvovala ZUŠ Ústí nad Orlicí od roku 2009, kde je vedla Zlatuše Bartošová. Společně se účastnili stipendijního programu MenART. I když na přehlídce z prvotní sestavy uvidíte pouze 2 členy a 4 nové tváře, tanec je stále nedílnou součástí jejich života. Prvním záměrem choreografky bylo vytvoření sóla, ale nakonec tančí 6 lidí.DIALOGY
ZUŠ Hronov

Hudba: Miloslav Kabeláč
Choreografie: Zuzana Zítková
Nominace z roku 2022, oceněna za výjimečnost ve všech složkách choreografie.

Choreografie je pohybovým ztvárněním, kde inspirací jsou dialogy hudební. Tanečnice reagují nejenom na sebe navzájem, ale i na dialogy hudební.
Dívky jsou členky tanečního oboru, kde v tanci našly nejen tělesné, ale i duševní souznění. Tanec je tak součástí jich samotných. Vede je Zuzana Zítková.


SPOLU
Flash Dance Company, TJ Sokol Jaroměř

Hudba: Philip Glass
Choreografie: Lenka Halašová
Nominace z roku 2021, oceněna za naplnění tématu a choreografii.

„Nastává nejdelší den v roce. Slunce téměř nepůjde spát a my můžeme čerpat z jeho nezměrné energie, očistit své tělo i duši koupelí v přírodě, projít se ranní rosou a v noci tančit kolem čarovného ohně. Budeme tančit spolu.“
Skupina byla založena v říjnu 1993 v Jaroměři Lenkou a Pavlou Halašovými. Často spolupracují s Michalem Vachem (tanečníkem a choreografem Kibbutz Dance Company), Tomášem Kopřivou (divadelním technikem) a Annou Kopřivovou (výtvarnicí).

přestávka

JAKO FÉNIX VSTÁVÁM Z POPELA
ZUŠ Pardubice-Polabiny

Hudba: Ludovico Einaudi
Choreografie: Kateřina Brožová
Nominace z roku 2022, oceněno za scénickou syntézu.

Inspirováno životem a skladbou Ludovica Einaudiho „Fly“, Jemně opřeno o všeobecně známé téma a připomenutí, jak je nepostradatelná vnitřní síla a jak je důležité se nebát, znovu se zrodit, vstát a jít hledat další nové cesty a možnosti. Jak je důležité překonávat překážky, hájit si svou svobodu, nenechat si lámat křídla a znovu se na nich vznést.

Skvělá partička dívek, která se setkává od svých 5 let, je nedílnou součástí tanečního oboru ZUŠ. Postupem času se v počtu ustálila na sedmi výjimečných a nezaměnitelných bytostech, které tuto skupinu dnes tvoří. Baví je si společně naslouchat a ve svém vnitřním prostoru hledat a objevovat zatím nepoznané možnosti sebevyjádření, a to nejen pohybového. Dnes jsou ve fázi, kdy i já jako jejich pedagog-průvodce, stále více „dostávám“ zpět, a to je tou největší odměnou.


MODLITBA ZA SVOBODU
Taneční a pohybové studio Magdaléna Rychnov u Jablonce nad Nisou

Hudba: Luboš Fišer, úprava Bohumír Rellich
Choreografie: Ludmila Rellichová a soubor
Nominace z roku 2021, oceněno za choreografii a jevištní interpretaci – porota ocenila interpretaci, scénografii, dramaturgii hudební i dramaturgii celého představení a silnou jevištní výpověď.

Motto: Až položím poslední kámen potřebný k výstavbě chrámu, zastavím se, ohlédnu a pokorně se vydám ke hvězdám. Stanu se jednou z nich a vášeň provázející mě životem bude budoucím svítit a ukazovat naději. Pohled do minulosti je konfrontací se stále aktuálními životními otázkami, které zůstávají neměnné po celou historii lidstva.
Taneční a pohybové studio Magdaléna bylo založeno v r. 1998. Je zaměřeno na práci s dětmi od 4 let a směřuje k rozvíjení dětské osobnosti, její individuality a talentu. Zabývá se scénickým tancem, pohybovým divadlem, dramatickou výchovou a pantomimou. Vedle Ludmily Rellichové pracují pedagogicky a choreograficky ve studiu i její žákyně – Magdaléna Pupík Rellichová, Anna Benháková a Marie Herderová. Soubor je v současné době složen z jednotlivců tří souborů z posledních let.

Nominace z celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých (2021 a 2022)

#54#

bottom of page